Septembris said algklassid osa Riigimetsa Majanduse Keskuse poolt pakutavast loodusprogrammist "Retk metsas". Oktoobris avanes 5. - 6. klassi õpilastel selleks võimalus. Anni oli tänane matkajuht ning kuulsime palju uut ja huvitavat. Programmi käigus tutvusime raja alguses olevate kaartidega, et millist infot me kaardi pealt saame. Rääkisime jahindudest ja kui kallis hobi see tegelikult on. Mändjala metsas liigub palju hirvesid ning nägime ka nende jälgi. Anni rääkis meile puukoolist, et see on koht, kus kasvatatakse väikseid puid, et need hiljem metsa istutada. Metsas leidus erinevaid seeni ning neid me uurisime, vaatasime ja võrdlesime, et mis ühel seenel on ja teisel pole. Nägime kärbseseent, pilvikut, tatikat, põdramokka, heinikuid ning veel väga paljusi seeni.
Õpilased kärbseseent vaatamas. Foto: Liis Kaal
Edasi liikusime ranna suunas. Ennem randa jõudmist olid kasvanud noored haavad ning seal pidi elama palju rästikuid ja nastikuid. Arutasime üheskoos, kuidas neid ära tunda ja mis on nende erinevused. Jõudsime mere randa, kus rääkisime, kuidas on luited tekkinud ja millised taimed seal kasvavad. Kõik said otsida 4 erinevat merekarpi. Nende jaoks oli väga põnev avastus liiv-merisinep, sest süües tema vilju, tunneb suus sinepi maitset.
Õpilased liiv-merisinepi vilju söömas. Foto: Liis Kaal.
Rannast hakkasime liikuma tagasi bussi juurde. Leidsime veel erinevaid samblaid ning saime uut ja huvitavat ka nende kohta teada. Aeg oli nii ruttu läinud, et lõpus tegime kiire jooksu, et jõuda õigeks ajaks bussi peale. Mõnusad 2 tundi looduses olid läbi saanud.