Otse põhisisu juurde

JÕULUPIDU

Täna, 21. detsembril toimus Salme rahvamajas kooli jõulukontsert ja ühine jõululõuna. Jõulupeo peakorraldaja oli 9. klass. Jõulupeo etteastete teemaks oli jõulufilmid. Iga klass sai endale valida ühe jõulufilmi ja sellest inspireeritult teha jõulukontserdile etteaste. 

Foto: Liis Kaal

9. klass luges ilusa luuletuse ja Salme kooli jõulukontsert oli saanud alguse. Edasi hakkas lahti rulluma üks lugu noorest poisist Kristoferist, kes oli väikse õe Nelega kodus ning neil tekkis tüli teleka puldi pärast. Muidugi andis ema Helena pisemale õele õiguse ja Nele sai valida, mida ta telekast soovis vaadata. Tema soovis näha "Lepatriinu jõule".

Foto: Liis Kaal

3. klassi esituses nägime "Lepatriinu jõule"- jupike juttu, väheke vaikust ning ühehäälset üminat. 

Kristofer otsustas, et helistab sõber Jürgenile ja uurib, mida tema teeb. Jürgen oli üksinda kodus ja kutsus Kristogeri endale külla. Kristofer hakkaski Jürgeni poole liikuma, kui kohtas jõulukuuse all klassivend Raikot. Kristofer uuris, mis Raiko kuuse all teeb. Raiko oli sinna jõulukontserti vaatama tulnud, aga selleni oli veel aega. Raiko oli facebookis laheda video leidnud ning näitas seda Kristoferile.

Foto: Liis Kaal

Videos võis näha 6. klassi esituses "Grinchi" ainetel sõnalist ja tantsulist etteastet.

Kui video sai vaadatud oligi aeg, et algas jõulukontsert. Seal sai näha erinevaid põnevaid laule ja esitusi. Olid ühislaulus "Päkapikk" ja "Aisakell". 

"Päkapikula" ainetel nägime 1. klassi esituses kombineerutud kava.

Foto: Liis Kaal

4. klass esitas käsikelladel laulu "Talve võlumaa" ja filmist "Eia jõulud Tondikakul" valitud laulu saatel tantsisid tantsu.


Fotod: Liis Kaal

"Black Christmas" 8. klass- pantomiimi ja tantsuline liikumine.

Foto: Liis Kaal

Kui Raikol ja Kristoferil sai jõulukontsert kuuse all vaadatud, jalutas Kristofer edasi Jürgeni juurde. Tee peal möödus ta majast, kus pere vaatas telekast "Üksinda kodus". Ka tema seisatas ja piilus läbi nende akna ja jäi korraks vaatama.

5. klass esitas kava "Üksinda kodus" filmidest. 

Foto: Liis Kaal

Kristofer jätkas teekonda ning paarisaja meetri pärast ta nägi, kuidas jõululaulude lauljad olid maja ukse taga ja hakkasid laulma jõululaulu.

Foto: Liis Kaal

Filmist "Kevade" laulist 2. klass laulu "Oh kuusepuu, oh kuusepuu".

Lõpuks jõudis ta sõber Jürgeni juurde, kus üheskoos hakati vaatama "Visa hinge".

Foto: Liis Kaal

Inspireeritult "Visa hingest" nägime 7. klassi esituses liikumiskava.

Jõulukontsert lõppes 9. klassi loetud luuletusega. Seejärel sai kogu koolipere ühiselt lõunat süüa. Kui kõhud täis, saabus jõuluvana, kes jagas kõikidele klassidele kingikotid. Kes lunastas klassi kingikoti kätekõverdusi tehes, kes luges luuletust ja kes laulis. Pakid jagatud ja sai rahumeeli uudistada, mida põnevat jõuluvana oli toonud.

Foto: Liis Kaal

Soovin kõigile rahulikke jõule ning kaunist pühade aega.Populaarsed postitused sellest blogist

Pria projekt "Lihtsad toidud õpilastele- vahepalad"

Sügisel sai kirjutatud projekt Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile, kust oli võimalus saada toetust tegevustele koolis. Kirjutasin projekti toiduvalmistamise valdkonda. Tegevuse eesmärk on, et õpilased omandaksid oskused ja teadmised, kuidas endale valmistada mõni lihtne ja tervislik toit. Planeeritud on 3 õpituba. Kõik kolm töötuba viib läbi Maria Heinsaar, kellel on oma firma Maria Küpsetised. Foto: Liis Kaal Esimese õpitoa teemaks olid lihtsad vahaepalad vahetundideks. Antud toiduvalmistamise tunnis pidi algselt osalema terve 3. klass, kuid kahjuks haigused tegid oma töö ning tollel päeval oli koolis ainult kolm 3. klassi õpilast. Lähenesime loovalt ning kaasasime 4. ja 5. klassi õpilasi ka antud kokandustundi.  Foto: Liis Kaal Juhendaja jagas kõigile retseptid laiali ning õpilased said nendega tutvuda. Valmistati juustupulkasid ja kaerahelbeküpsiseid. Esmalt pidid noored välja kaaluma kõikide toiduainete vajalikud kogused antud retseptis. Osad olid sellist asja vare

ÕPPEAASTAT LÕPETAV AKTUS JA PIKNIK

 Täna, 14. juunil toimus meie koolis õppeaastat lõpetav aktus ning pärast seda oli piknik. Aktus algas direktori sõnavõtuga, kus ta tegi lühikese ülevaate, mis õppeaastal 2022/2023 toimus ning, kuidas meil ühtse kooliperena see aasta möödus. Seejärel tänasime spordipäeva tublisi sportlaseid ning andsime üle E- viktoriini "Olen rahatark" tunnistused.  Avalasime kiitust mudilaskoorile ja lastekoorile seoses edasipääsuga XIII noorte laulupeole "Püha on maa". Autahvlile pääseb 34 õpilast, kellest 20 lõpetasid kiituskirjaga. Väga tubli saavutus! Kooli rekordi sooritasid sellel aastal Liisi Aadussoo - kuulitõuge 9,61 meetrit U14, U16; 200 meetri jooks 30,04 U14 ning 400 meetri jooks 1.06,5 U14. Sandra Aadussoo pallivise 48,30 meetrit U14. Parim õppur: 1.-3. klass Meribel Pahapill ja Tomi Pahapill, 4.-6. klass Egle Ellik ja Mikk Vallaste, 7.-9. klass Davier Anis. Parim taidleja õppeaastal 2002/23 on 4. - 9. klass - LASTEKOOR. Parim sportlane:1.- 3. klass Hanna - Loore Too