Otse põhisisu juurde

JÕULUPIDU

Täna, 21. detsembril toimus Salme rahvamajas kooli jõulukontsert ja ühine jõululõuna. Jõulupeo peakorraldaja oli 9. klass. Jõulupeo etteastete teemaks oli jõulufilmid. Iga klass sai endale valida ühe jõulufilmi ja sellest inspireeritult teha jõulukontserdile etteaste. 

Foto: Liis Kaal

9. klass luges ilusa luuletuse ja Salme kooli jõulukontsert oli saanud alguse. Edasi hakkas lahti rulluma üks lugu noorest poisist Kristoferist, kes oli väikse õe Nelega kodus ning neil tekkis tüli teleka puldi pärast. Muidugi andis ema Helena pisemale õele õiguse ja Nele sai valida, mida ta telekast soovis vaadata. Tema soovis näha "Lepatriinu jõule".

Foto: Liis Kaal

3. klassi esituses nägime "Lepatriinu jõule"- jupike juttu, väheke vaikust ning ühehäälset üminat. 

Kristofer otsustas, et helistab sõber Jürgenile ja uurib, mida tema teeb. Jürgen oli üksinda kodus ja kutsus Kristogeri endale külla. Kristofer hakkaski Jürgeni poole liikuma, kui kohtas jõulukuuse all klassivend Raikot. Kristofer uuris, mis Raiko kuuse all teeb. Raiko oli sinna jõulukontserti vaatama tulnud, aga selleni oli veel aega. Raiko oli facebookis laheda video leidnud ning näitas seda Kristoferile.

Foto: Liis Kaal

Videos võis näha 6. klassi esituses "Grinchi" ainetel sõnalist ja tantsulist etteastet.

Kui video sai vaadatud oligi aeg, et algas jõulukontsert. Seal sai näha erinevaid põnevaid laule ja esitusi. Olid ühislaulus "Päkapikk" ja "Aisakell". 

"Päkapikula" ainetel nägime 1. klassi esituses kombineerutud kava.

Foto: Liis Kaal

4. klass esitas käsikelladel laulu "Talve võlumaa" ja filmist "Eia jõulud Tondikakul" valitud laulu saatel tantsisid tantsu.


Fotod: Liis Kaal

"Black Christmas" 8. klass- pantomiimi ja tantsuline liikumine.

Foto: Liis Kaal

Kui Raikol ja Kristoferil sai jõulukontsert kuuse all vaadatud, jalutas Kristofer edasi Jürgeni juurde. Tee peal möödus ta majast, kus pere vaatas telekast "Üksinda kodus". Ka tema seisatas ja piilus läbi nende akna ja jäi korraks vaatama.

5. klass esitas kava "Üksinda kodus" filmidest. 

Foto: Liis Kaal

Kristofer jätkas teekonda ning paarisaja meetri pärast ta nägi, kuidas jõululaulude lauljad olid maja ukse taga ja hakkasid laulma jõululaulu.

Foto: Liis Kaal

Filmist "Kevade" laulist 2. klass laulu "Oh kuusepuu, oh kuusepuu".

Lõpuks jõudis ta sõber Jürgeni juurde, kus üheskoos hakati vaatama "Visa hinge".

Foto: Liis Kaal

Inspireeritult "Visa hingest" nägime 7. klassi esituses liikumiskava.

Jõulukontsert lõppes 9. klassi loetud luuletusega. Seejärel sai kogu koolipere ühiselt lõunat süüa. Kui kõhud täis, saabus jõuluvana, kes jagas kõikidele klassidele kingikotid. Kes lunastas klassi kingikoti kätekõverdusi tehes, kes luges luuletust ja kes laulis. Pakid jagatud ja sai rahumeeli uudistada, mida põnevat jõuluvana oli toonud.

Foto: Liis Kaal

Soovin kõigile rahulikke jõule ning kaunist pühade aega.Populaarsed postitused sellest blogist

Salme kooli jõulupidu 2023

Kolmapäeval, 20. detsembril toimus Salme koolipere jõulupidu Salme rahvamajas. Jõulupeo korraldasid 36. lend. Sellel aastal oli jõulupeo teema kahe-, kolmekümnendad aastad Eestis ja laias maailmas. Iga klass sai endale valida teema sellest ajast ning sellest   inspireeritult teha jõulukontserdile etteaste.  Üheskoos heitsime pilgu sellele, mis  võis meie  arvates  sada aastat tagasi toimuda.  9. klass avas jõulukontserdi lauluga "Let it snow".  Foto: Liis Kaal Jõulud algavad ettevalmistustega: 21. detsembriks, toomapäevaks kraamitakse tube. Turult tuuakse  head ja paremat,  mamslid käivad ringi, turukorvis rasvased haned, oad, herned, õunad. 1. klass rääkis meile jõulude traditsioonidest ning sellest, kes on Tahma - Toomas. Foto: Liis Kaal  Jõulumeeleolu lõi 3. klass oma tantsu ja lauluga. Foto: Liis Kaal Esimene jõulukaart olevat välja antud 1843. aastal Inglismaal. Sellel  ühevärvilisel  kaardil kujutati perekonda jõululaua ümber istumas. Eestissegi jõudis  jõulukaartide s

1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset õpilast

 1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset last. Õppeaasta avaaktus algas sellega, et 9. klassi õpilased tõid käekõrval aktusele esimesse klassi astujad. Oli näha, et suurtel oli uhke tunne, et just nemad on õige vanemad ning saavad toetada meie kooli kõige pisemaid. 1. klassi õpilastel oli kõik uus ning nemad olid samuti põnevil. Aimati, mis saama hakkab, aga kuid natuke oli teadmatust ka.  1. klassi särasilmad. Foto: Margus Lepik Peale hümni laulmist, sai sõna kooli direktor Kalmer Poopuu, kes tervitas kogu koolipere ning soovis kõigile head uut õppeaastat.  Direktor Kalmer Poopuu kõne pidamas. Foto: Liis Kaal Davieri esituses kuulsime kaunist Kersti Kuuse laulu "Sügise bossa". Terves saalis oli vaikus. Kõik kuulasid imelist lauluhäält.  Davier laulmas. Foto: Liis Kaal Aeg oli sealmaal, et 1. klassi õpilastele jagati kätte aabitsad. Seejärel sai sõna Salme kooli hoolekogu ja Salme osavallakogu esimees Andrus Raun. Torgu kuningriigi vardia Kaupo Vipp andis kooliteele ka

SÜGISENE Spordipäev 2023

Spordipäev toimus täna, 28. septembril kella 8.00 - 12.30 ni. Kell 8.00 toimus II korruse fuajees loeng 1. - 9. klassi õpilastele. Loengut viis läbi Mario Väin, kes tegeleb judoga. Pärast seda hakkasid sportlikud tegevused 1. - 4. klassi õpilastele ning 5. - 8. klassi õpilastele toimuvad 40 minutilised trennid. Mario Väin judost rääkimas. Foto: Liis Kaal 1. - 4. klass läbis sportlike ja liikuvaid tegevuspunkte koolimajas sees ja koolimaja ümbruses. Õpilased jagati gruppidesse nii, et igas grupis oli 5 - 6 õpilast ning grupijuhiks olid õpetajad või 9. klassi õpilased. Foto: Liis Kaal Foto: Liis Kaal Kokku oli 12 erinevat tegevuspunkti, mis tuli neil ühtse grupina läbida. Tegevuspunktides olid erinevad õpetajad või 9. klassi õpilased, kes andsid eile juhised, mis selles punktis tegema peab.  Ühes punktis oli aega 10 minutit ning umbes 4 minutit oli aega, et ühest punktist teise liikuda. Grupijuhid vaatasid, et kogu nende grupp liiguks koos ning teeksid sportlike mänge ja tegevusi kaa