Otse põhisisu juurde

Mereohutus koolitus "Meri ja mina ka"

 Reedel, 31. märtsil toimus Kuressaare spordikeskuses 8. klassidele mereohutus koolitus "Meri ja mina ka". Teooria tundides õpilased omandamisid teadmisi mereohutuse valdkonnas. Koolituse raames saavad õpilased  õppida vastutuse võtmist iseenda, sõprade ning tuttavate elude eest.

Foto: Liis Kaal

Üritus algas sellega, et õpilased jaotati gruppidesse ning neile räägiti, kuidas päev olema hakkab. Noortele toimus kuus erinevat töötuba. Esimeses töötuba oli "Veekogud". Selles töötoas õpilased said öelda, milliseid veekogusid nad teavad ning arutati selle üle, kuidas mingi veekogu läheduses käitud. Veel räägiti veeõnnetuste põhjustest ning kuidas vajadusel abi kutsuda. Õpilased said ise vistata päästerõngast ja viskeliini. 

Foto: Liis Kaal
Teise töötoa teema oli "Esmaabi". Räägiti sellest, et esmaabi andmisel tuleb tagada iseenda ohutus. Rääkisime uuesti, kuidas kutsuda abivajajale abi ning seejärel oli kaks praktilist tegevust. Pool grupist sai proovida elustamist nuku peal ning teine pool grupist samal ajal keeras kannatanu külje peale ning pani talle peale teki, et inimene ei alajahtuks. 

Foto: Liis Kaal

Kolmandas töötoas oli teemaks "Ohutu käitumine veekogul". Komplekteeriti varust, mis tuleks paadisõidule minnes kaasa võtta. Täideti ülesannet, kus olid erinevad olukorrad ning õpilased pidid leidma õige lause lõpu. Lisaks sellete õpi tegema sõlmesid - seasõrg ja surmasõlm. Mõni sai kohe aru, kuidas tuleb teha, aga teised pidid ikka paar korda läbi tegema, ennem kui selgeks said.

Foto: Liis Kaal

Neljandas töötoas räägiti päästevestidest. Arutasime, missuguseid päästeveste on olemas, kuidas neid õigesti kasutada ning kanda. Igaüks sai ilma juhendamata päästevesti selga panna ning pärast vaadati kõigi päästevestid üle, et need oleks korrektselt selga pandud. Harjutasime, kuidas mitu inimest saavad vees olles sooja hoida ning kuidas mitmekesi vees liikuda.

Foto: Liis Kaal
Viiendas töötoas oli teemaks "Talvine veeohutus". Arutati selle üle, kuidas aru saada, kas jää on paks või mitte. Õpilased said pildi peale märkida, kus nende arvates on ohtlikud kohad jääl ning märkida ristiga, kus kohast nemad läheksid jääle. Lisaks sellele said nad panna käsi ja jalgu jää sisse ning vaadata, kui kaua nad suudavad jää sees olla. Oli veel võimalus läbi teha, kuidas ennast jääaugust välja saada ning seejärel ohutult kaldale liikuda. Õpilased ütlesid, et see töötuba meeldis neile kõige rohkem. 

Foto: Liis Kaal
Kuues töötuba oli "Merepääste. Varustus ja võimekus. Vabatahtlik merepääste". Räägiti sellest, kes on merepäästjad ning näidati nende varustus. Räägiti, mis võimalused on merel kutsuda abi, kui telefoni ei saa avada. Oli väga huvitav ja sisukas päev. Kahe nädala pärast saavad õpilased oma teoorias õpitu praktikasse rakendada.

Foto: Liis Kaal





Populaarsed postitused sellest blogist

Algklasside õpetaja – Mahe Metsalu

Käesolev õppeaasta on toonud meie kooli uue algklasside õpetaja – Mahe Metsalu. Foto: Margus Lepik   Uurisime, kuidas on möödunud kaks kuud õpetajana ja millega ta vabal ajal tegeleb. Miks ja millal tegid otsuse tulla tööle Salme Põhikooli? Otsuse tulla Salme Põhikooli tegin selle aasta kevadel. Miks? Miks ka mitte? Olen olnud kunagi Tallinnas õpetaja ja pean ütlema, et mulle meeldis. Tänaseks on mu enda lapsed juba nii suured, et võib tegeleda teiste lastega. Salme on minu kodukohale lähim kool. Kuidas oled kooliellu sisse elanud? Kooliellu olen sisse elanud hästi. Väga suureks abiks on olnud mentori ja teiste õpetajate poolne tugi.  Kus on sinu juured? Millised koolid oled lõpetanud? Minu juured on Sõrves, Läbara külas. Olen lõpetanud Kuressaare Gümnaasiumi, Eesti Mereakadeemia ja Tartu Ülikooli. Mida põnevat mäletad oma kooliajast? Kooliajast on nii mõndagi põnevat mäletada. Käisin koolis ajal, mil ENSV-st sai Eesti Vabariik. Oli segane, kuid samas huvitav ja hariv aeg....

Vene keele õpetaja – Grigori Tihhonov

Käesolev õppeaasta on toonud meie kooli uue vene keele õpetaja – Grigori Tihhonov. Uurisime, kuidas on möödunud kaks kuud õpetajana ja millega ta vabal ajal tegeleb. Foto: Margus Lepik Miks ja millal tegid otsuse tulla tööle Salme Põhikooli? Kuna arvasin, et laste õpetamine võiks olla põnev, väljakutsuv ja huvitav, siis kandideerisin vene keele õpetaja ametikohale, kui selline võimalus avanes. Kuidas oled kooliellu sisse elanud? Olen vaikselt õpetaja-ametiga juba harjunud, kuigi õpetamine on osutunud palju rohkem väljakutsuvaks, kui alguses arvasin. Tunnen ennast koolis juba väga mugavalt - kollektiiv on tore ja lahke, digivahendid on tasemel ning maja on mugav ja kodune. Siiani on aga suurimaks raskuseks hommikul vara ülestõusmine. Kus on sinu juured? Millised koolid oled lõpetanud? Olen sündinud ja üles kasvanud Venemaal. Olen seal lõpetanud I Inglise Kooli ning Peterburi Riigiülikooli. Mida põnevat mäletad oma kooliajast? Kooliaega meenutavad mulle kindlasti lollused.  Millega t...

Eesti Vabariigi 107. aastapäevale pühendatud aktus

 Täna tähistasime koolis Eesti Vabariigi 107. aastapäeva piduliku aktusega. See on aastas see aeg, kus alati mõtled, kui kallis on mulle kodumaa, isamaa. Aktus algas Eesti hümni laulmisega. Aktust teadustasid 8. klassi õpilased Liisi Aadussoo ja Kätlin Õunpuu.  Foto: Liis Kaal Kooli direktor Kalmer Poopuu pidas kõne. Foto: Liis Kaal Väljas on veebruar täna ja orgudes ruskavad pajud. Niikaua taevasse vaata, kui lumed on sadanud alla. Lumed on vaiksed ja kerged all taeva, kus õõtsuvad hõõguvad tähed.  1. klassi esituses kuulsime  “Lumepalli laulu”. Foto: Liis Kaal Tänase tähtsa päeva puhul oli meile  külla tulnud Salme kooli vilistlane Geidi Merivald. Geidi rääkis noortele, et kooliajal tasub võimalik aktiivne olla ja katsetada uusi asju. Samuti ta avas sotsiaalmeedia spetsialist ametit. Foto: Liis Kaal 2. klassi esituses kuulsime laulu “Radi-ridi ralla”. Foto: Liis Kaal Tahaks olla laps, kes liivakastis liivast ehitab maailma, veel ilusama sellest, mida näeb. Lap...