Otse põhisisu juurde

Mereohutus koolitus "Meri ja mina ka"

 Reedel, 31. märtsil toimus Kuressaare spordikeskuses 8. klassidele mereohutus koolitus "Meri ja mina ka". Teooria tundides õpilased omandamisid teadmisi mereohutuse valdkonnas. Koolituse raames saavad õpilased  õppida vastutuse võtmist iseenda, sõprade ning tuttavate elude eest.

Foto: Liis Kaal

Üritus algas sellega, et õpilased jaotati gruppidesse ning neile räägiti, kuidas päev olema hakkab. Noortele toimus kuus erinevat töötuba. Esimeses töötuba oli "Veekogud". Selles töötoas õpilased said öelda, milliseid veekogusid nad teavad ning arutati selle üle, kuidas mingi veekogu läheduses käitud. Veel räägiti veeõnnetuste põhjustest ning kuidas vajadusel abi kutsuda. Õpilased said ise vistata päästerõngast ja viskeliini. 

Foto: Liis Kaal
Teise töötoa teema oli "Esmaabi". Räägiti sellest, et esmaabi andmisel tuleb tagada iseenda ohutus. Rääkisime uuesti, kuidas kutsuda abivajajale abi ning seejärel oli kaks praktilist tegevust. Pool grupist sai proovida elustamist nuku peal ning teine pool grupist samal ajal keeras kannatanu külje peale ning pani talle peale teki, et inimene ei alajahtuks. 

Foto: Liis Kaal

Kolmandas töötoas oli teemaks "Ohutu käitumine veekogul". Komplekteeriti varust, mis tuleks paadisõidule minnes kaasa võtta. Täideti ülesannet, kus olid erinevad olukorrad ning õpilased pidid leidma õige lause lõpu. Lisaks sellete õpi tegema sõlmesid - seasõrg ja surmasõlm. Mõni sai kohe aru, kuidas tuleb teha, aga teised pidid ikka paar korda läbi tegema, ennem kui selgeks said.

Foto: Liis Kaal

Neljandas töötoas räägiti päästevestidest. Arutasime, missuguseid päästeveste on olemas, kuidas neid õigesti kasutada ning kanda. Igaüks sai ilma juhendamata päästevesti selga panna ning pärast vaadati kõigi päästevestid üle, et need oleks korrektselt selga pandud. Harjutasime, kuidas mitu inimest saavad vees olles sooja hoida ning kuidas mitmekesi vees liikuda.

Foto: Liis Kaal
Viiendas töötoas oli teemaks "Talvine veeohutus". Arutati selle üle, kuidas aru saada, kas jää on paks või mitte. Õpilased said pildi peale märkida, kus nende arvates on ohtlikud kohad jääl ning märkida ristiga, kus kohast nemad läheksid jääle. Lisaks sellele said nad panna käsi ja jalgu jää sisse ning vaadata, kui kaua nad suudavad jää sees olla. Oli veel võimalus läbi teha, kuidas ennast jääaugust välja saada ning seejärel ohutult kaldale liikuda. Õpilased ütlesid, et see töötuba meeldis neile kõige rohkem. 

Foto: Liis Kaal
Kuues töötuba oli "Merepääste. Varustus ja võimekus. Vabatahtlik merepääste". Räägiti sellest, kes on merepäästjad ning näidati nende varustus. Räägiti, mis võimalused on merel kutsuda abi, kui telefoni ei saa avada. Oli väga huvitav ja sisukas päev. Kahe nädala pärast saavad õpilased oma teoorias õpitu praktikasse rakendada.

Foto: Liis Kaal





Populaarsed postitused sellest blogist

Salme kooli jõulupidu 2023

Kolmapäeval, 20. detsembril toimus Salme koolipere jõulupidu Salme rahvamajas. Jõulupeo korraldasid 36. lend. Sellel aastal oli jõulupeo teema kahe-, kolmekümnendad aastad Eestis ja laias maailmas. Iga klass sai endale valida teema sellest ajast ning sellest   inspireeritult teha jõulukontserdile etteaste.  Üheskoos heitsime pilgu sellele, mis  võis meie  arvates  sada aastat tagasi toimuda.  9. klass avas jõulukontserdi lauluga "Let it snow".  Foto: Liis Kaal Jõulud algavad ettevalmistustega: 21. detsembriks, toomapäevaks kraamitakse tube. Turult tuuakse  head ja paremat,  mamslid käivad ringi, turukorvis rasvased haned, oad, herned, õunad. 1. klass rääkis meile jõulude traditsioonidest ning sellest, kes on Tahma - Toomas. Foto: Liis Kaal  Jõulumeeleolu lõi 3. klass oma tantsu ja lauluga. Foto: Liis Kaal Esimene jõulukaart olevat välja antud 1843. aastal Inglismaal. Sellel  ühevärvilisel  kaardil kujutati perekonda jõululaua ümber istumas. Eestissegi jõudis  jõulukaartide s

ÕPPEAASTAT LÕPETAV AKTUS JA PIKNIK

 Täna, 14. juunil toimus meie koolis õppeaastat lõpetav aktus ning pärast seda oli piknik. Aktus algas direktori sõnavõtuga, kus ta tegi lühikese ülevaate, mis õppeaastal 2022/2023 toimus ning, kuidas meil ühtse kooliperena see aasta möödus. Seejärel tänasime spordipäeva tublisi sportlaseid ning andsime üle E- viktoriini "Olen rahatark" tunnistused.  Avalasime kiitust mudilaskoorile ja lastekoorile seoses edasipääsuga XIII noorte laulupeole "Püha on maa". Autahvlile pääseb 34 õpilast, kellest 20 lõpetasid kiituskirjaga. Väga tubli saavutus! Kooli rekordi sooritasid sellel aastal Liisi Aadussoo - kuulitõuge 9,61 meetrit U14, U16; 200 meetri jooks 30,04 U14 ning 400 meetri jooks 1.06,5 U14. Sandra Aadussoo pallivise 48,30 meetrit U14. Parim õppur: 1.-3. klass Meribel Pahapill ja Tomi Pahapill, 4.-6. klass Egle Ellik ja Mikk Vallaste, 7.-9. klass Davier Anis. Parim taidleja õppeaastal 2002/23 on 4. - 9. klass - LASTEKOOR. Parim sportlane:1.- 3. klass Hanna - Loore Too

1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset õpilast

 1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset last. Õppeaasta avaaktus algas sellega, et 9. klassi õpilased tõid käekõrval aktusele esimesse klassi astujad. Oli näha, et suurtel oli uhke tunne, et just nemad on õige vanemad ning saavad toetada meie kooli kõige pisemaid. 1. klassi õpilastel oli kõik uus ning nemad olid samuti põnevil. Aimati, mis saama hakkab, aga kuid natuke oli teadmatust ka.  1. klassi särasilmad. Foto: Margus Lepik Peale hümni laulmist, sai sõna kooli direktor Kalmer Poopuu, kes tervitas kogu koolipere ning soovis kõigile head uut õppeaastat.  Direktor Kalmer Poopuu kõne pidamas. Foto: Liis Kaal Davieri esituses kuulsime kaunist Kersti Kuuse laulu "Sügise bossa". Terves saalis oli vaikus. Kõik kuulasid imelist lauluhäält.  Davier laulmas. Foto: Liis Kaal Aeg oli sealmaal, et 1. klassi õpilastele jagati kätte aabitsad. Seejärel sai sõna Salme kooli hoolekogu ja Salme osavallakogu esimees Andrus Raun. Torgu kuningriigi vardia Kaupo Vipp andis kooliteele ka