Otse põhisisu juurde

Kevadkontsert 2023 "TÄNU TEILE"

 Neljapäeval, 18. mai toimus Salme kooli kevadkontsert "Tänu Teile" Salme rahvamajas. Kontserdil astusid üles erinevad klassid oma etteastedega, koorid, tantsulapsed, sai näha playback esitusi, pilliringi laste esitusi, reklaame ja veel palju toredaid ja meelikõitvaid esitusi.  Kontsert oli kahes osas. Peale esimest osa oli vaheaeg, millal kõik said hoolekogu poolt korraldatud heategevuslikust kohvikust osta head ja paremat. Teenitud tulu annetakase algklassidele ühtsete rahvuslike esinemisriiete soetamiseks.

Kui kohv ja kook söödud, algas teine osa kontserdist. Noored olid nii rõõmsad ning tundsid elevust, et nende vanemad saavad vaadata, mida nad on koolis õppinud ja omandanud. 

                       8. klass esitas oma loovtöö raames valminud lühinäidendi "Meie oma muusikal" Foto: Liis KaalLastekoor. Foto: Liis Kaal


1. - 2. klassi tantsulapsed. Foto: Liis Kaal

3. - 4. klassi tantsulapsed. Foto: Liis Kaal

Bändikool. Foto: Tiia Kobin

6. klassi tüdrukute playback. Foto: Liis Kaal5. klass hoolitses reklaamipausi eest. Foto: Liis Kaal


6. klass: värssnäidend "Linalakk ja Rosalind" Foto: Tiia Kobin


Pilliring käsikelladel. Foto: Tiia Kobin


1. klass "Onu Heino kummikud" Foto: Tiia Kobin


2. klass "Riidepanemise laul" Foto: Tiia Kobin


Mudilaskoor. Foto: Liis Kaal


Pilliringi kandlemängijad. Foto: Liis Kaal

3. klass "Kanade tants" Foto: Liis Kaal

Suur AITÄH juhendajatele.
 
Aitäh, et tõid päiksekiiri päevadesse!

Aitäh, et minu mõtteid sa  loed!

Aitäh, et lohutad!

Aitäh, et innustad!

Aitäh, et toetad mind!

Aitäh, et mõistad mind!

Aitäh Karin Pulk, Tiia Kobin, Ly Pildre, Merle Sillavee, Tea Merivald, Katre Halliko, Gerlin Kähari, Reena Juursoo, Margus Lepik ja Kaur Filippov.

Aitäh õpilased, aitäh lapsevanemad.

Ilusat kevadet!

Populaarsed postitused sellest blogist

Esimene september tõi meie kooli 11 uut last

  Esimene september tõi meie kooli 11 uut last Kooliaasta avaaktust juhtisid. Elina, Nele ja Kristofer. Foto: Tiia Kobin Septembri kuus kõik on uus. Kas ka Sinul? Valve Reede, eesti keele õpetaja Ukraina lastele: Mul on kõik uus, seda tööd pole ma enne teinud. Ilus on üle hulga aja jälle koolis olla. Ma ei kujuta ette, kuidas on olla uues keelekeskkonnas. Ma olen juba selle perega juba kohtunud ja tutvunud. Ja mul on hea meel, et saan abiks olla. Lea Läets, esimese klassi õpetaja: Mul on ju täitsa uus olukord, täiesti võõras laps, keda ma hakkan õpetama. Samas juba olen kontakti saanud ja usun, et meil läheb töö ilusti. Merle Sillavee, esimese klassi õpetaja: Mul on üksteist uut toredat tibulinnukest esimeses klassis. See on mulle teine esimene klass, nii et seekord tunnen ennast tugevamana. Üheskoos istutasime pihlaka - kooli aeda. Lapsevanemad on ka väga toredad! Salme kooli uus huvijuht Liis Kaal: Mul ongi kõik uus. Palju erinevaid tundeid ja emotsioone, mis kõik omavahel põimuvad.

Pria projekt "Lihtsad toidud õpilastele- vahepalad"

Sügisel sai kirjutatud projekt Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile, kust oli võimalus saada toetust tegevustele koolis. Kirjutasin projekti toiduvalmistamise valdkonda. Tegevuse eesmärk on, et õpilased omandaksid oskused ja teadmised, kuidas endale valmistada mõni lihtne ja tervislik toit. Planeeritud on 3 õpituba. Kõik kolm töötuba viib läbi Maria Heinsaar, kellel on oma firma Maria Küpsetised. Foto: Liis Kaal Esimese õpitoa teemaks olid lihtsad vahaepalad vahetundideks. Antud toiduvalmistamise tunnis pidi algselt osalema terve 3. klass, kuid kahjuks haigused tegid oma töö ning tollel päeval oli koolis ainult kolm 3. klassi õpilast. Lähenesime loovalt ning kaasasime 4. ja 5. klassi õpilasi ka antud kokandustundi.  Foto: Liis Kaal Juhendaja jagas kõigile retseptid laiali ning õpilased said nendega tutvuda. Valmistati juustupulkasid ja kaerahelbeküpsiseid. Esmalt pidid noored välja kaaluma kõikide toiduainete vajalikud kogused antud retseptis. Osad olid sellist asja vare

JÕULUPIDU

Täna, 21. detsembril toimus Salme rahvamajas kooli jõulukontsert ja ühine jõululõuna. Jõulupeo peakorraldaja oli 9. klass. Jõulupeo etteastete teemaks oli jõulufilmid. Iga klass sai endale valida ühe jõulufilmi ja sellest inspireeritult teha jõulukontserdile etteaste.  Foto: Liis Kaal 9. klass luges ilusa luuletuse ja Salme kooli jõulukontsert oli saanud alguse. Edasi hakkas lahti rulluma üks lugu noorest poisist Kristoferist, kes oli väikse õe Nelega kodus ning neil tekkis tüli teleka puldi pärast. Muidugi andis ema Helena pisemale õele õiguse ja Nele sai valida, mida ta telekast soovis vaadata. Tema soovis näha "Lepatriinu jõule". Foto: Liis Kaal 3. klassi esituses nägime "Lepatriinu jõule"- jupike juttu, väheke vaikust ning ühehäälset üminat.  Kristofer otsustas, et helistab sõber Jürgenile ja uurib, mida tema teeb. Jürgen oli üksinda kodus ja kutsus Kristogeri endale külla. Kristofer hakkaski Jürgeni poole liikuma, kui kohtas jõulukuuse all klassivend Raikot. Kr