Otse põhisisu juurde

Kadripäeva töötoad 1. - 4. klassi õpilastele

 Täna, 21. novembril toimusid Kadripäeva töötoad. Esimeses töötoas osalesid 1. ja 2. klassi õpilased. Teises töötoas osalesid 3. ja 4. klassi õpilased. Töötuba viis läbi Mari Lepik. Kadrit joostakse kadrilaupäeval. Istusime mõnusalt ringis ja rääkisime Kadripäeva ajaloost, et miks üldse käiakse kadrit jooksmas ning kuidas selline traditsioon tekkinud on. 

Foto: Liis Kaal

Eestis kujunes kadripäev 16. sajandil, kui muinasaegse usundi hingedeaja rituaalid  segunesid ristiusu püha Katariina mälestuspäeva ehk kadripäevaga. Kadripäeva peeti naistepühaks, sest selleks ajaks lõpetasid naised karjakasvatusega seotud välised sügistööd (Vikipeedi, 21.11.2023).


Foto: Liis Kaal

Eestlastel käisid kadrisantideks tüdrukud, kes olid riietatud puhastesse valgetesse riietesse. Tänapäeval võivad kadrisandiks käia ka poisid. Arutasime missugused riided kadrit jooksma minnes selga pannakse ning kelleks on võimalik ennast riietada. Ka nägu värvitakse - põsed tehakse punaseks. Kaela pannakse ehteid ning pähe uhked kübarad. 


Foto: Liis Kaal

Kadripäeval mindi maskeerituna laulu ja pillimängu saatel küla peale käima. Uste taga küsiti tervituslaulu saatel luba tuppatulekuks. Luba saadud, küsitleti pererahvast, esitati mõistatusi, lauldi, tantsiti, küsiti küsimusi. Kui annid kätte saadud, lauldi tänulaulu ja minnes hüvastijätulaulu. Me tegime kadripäevaks käimise läbi, et lastele ikka kõik kenasti meelde jääks. 


Foto: Liis Kaal

Foto: Liis Kaal

Õpilastele väga meeldis ning oli näha, et mardipäevast oli asju meeles. Noored jäid rahule ning nautisid töötuba. Aitäh!



Populaarsed postitused sellest blogist

Pria projekt "Lihtsad toidud õpilastele- vahepalad"

Sügisel sai kirjutatud projekt Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile, kust oli võimalus saada toetust tegevustele koolis. Kirjutasin projekti toiduvalmistamise valdkonda. Tegevuse eesmärk on, et õpilased omandaksid oskused ja teadmised, kuidas endale valmistada mõni lihtne ja tervislik toit. Planeeritud on 3 õpituba. Kõik kolm töötuba viib läbi Maria Heinsaar, kellel on oma firma Maria Küpsetised. Foto: Liis Kaal Esimese õpitoa teemaks olid lihtsad vahaepalad vahetundideks. Antud toiduvalmistamise tunnis pidi algselt osalema terve 3. klass, kuid kahjuks haigused tegid oma töö ning tollel päeval oli koolis ainult kolm 3. klassi õpilast. Lähenesime loovalt ning kaasasime 4. ja 5. klassi õpilasi ka antud kokandustundi.  Foto: Liis Kaal Juhendaja jagas kõigile retseptid laiali ning õpilased said nendega tutvuda. Valmistati juustupulkasid ja kaerahelbeküpsiseid. Esmalt pidid noored välja kaaluma kõikide toiduainete vajalikud kogused antud retseptis. Osad olid sellist asja vare

ÕPPEAASTAT LÕPETAV AKTUS JA PIKNIK

 Täna, 14. juunil toimus meie koolis õppeaastat lõpetav aktus ning pärast seda oli piknik. Aktus algas direktori sõnavõtuga, kus ta tegi lühikese ülevaate, mis õppeaastal 2022/2023 toimus ning, kuidas meil ühtse kooliperena see aasta möödus. Seejärel tänasime spordipäeva tublisi sportlaseid ning andsime üle E- viktoriini "Olen rahatark" tunnistused.  Avalasime kiitust mudilaskoorile ja lastekoorile seoses edasipääsuga XIII noorte laulupeole "Püha on maa". Autahvlile pääseb 34 õpilast, kellest 20 lõpetasid kiituskirjaga. Väga tubli saavutus! Kooli rekordi sooritasid sellel aastal Liisi Aadussoo - kuulitõuge 9,61 meetrit U14, U16; 200 meetri jooks 30,04 U14 ning 400 meetri jooks 1.06,5 U14. Sandra Aadussoo pallivise 48,30 meetrit U14. Parim õppur: 1.-3. klass Meribel Pahapill ja Tomi Pahapill, 4.-6. klass Egle Ellik ja Mikk Vallaste, 7.-9. klass Davier Anis. Parim taidleja õppeaastal 2002/23 on 4. - 9. klass - LASTEKOOR. Parim sportlane:1.- 3. klass Hanna - Loore Too

1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset õpilast

 1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset last. Õppeaasta avaaktus algas sellega, et 9. klassi õpilased tõid käekõrval aktusele esimesse klassi astujad. Oli näha, et suurtel oli uhke tunne, et just nemad on õige vanemad ning saavad toetada meie kooli kõige pisemaid. 1. klassi õpilastel oli kõik uus ning nemad olid samuti põnevil. Aimati, mis saama hakkab, aga kuid natuke oli teadmatust ka.  1. klassi särasilmad. Foto: Margus Lepik Peale hümni laulmist, sai sõna kooli direktor Kalmer Poopuu, kes tervitas kogu koolipere ning soovis kõigile head uut õppeaastat.  Direktor Kalmer Poopuu kõne pidamas. Foto: Liis Kaal Davieri esituses kuulsime kaunist Kersti Kuuse laulu "Sügise bossa". Terves saalis oli vaikus. Kõik kuulasid imelist lauluhäält.  Davier laulmas. Foto: Liis Kaal Aeg oli sealmaal, et 1. klassi õpilastele jagati kätte aabitsad. Seejärel sai sõna Salme kooli hoolekogu ja Salme osavallakogu esimees Andrus Raun. Torgu kuningriigi vardia Kaupo Vipp andis kooliteele ka