Otse põhisisu juurde

Koolivikker 2023

 Teisipäeval, 14. novembril toimus Kärlal maakondlik Koolivikker 2023.  Registreerinud oli 12 kooli üle Saaremaa. Koolivikker on jagatud kaheks osaks. Esimene osa on mälumäng, mis kestab 60 minutit. Mälumängu võistkonnas oli 5 liiget, 5. - 9. klassi õpilased, igast klassist üks õpilane. Salme kooli mälumängu meeskonda kuulusid Mia Lõhmus, Hans - Endel Viskus, Auli Parrest, Romet Aug ja Pääsu Parrest.  Mälumäng koosnes ainealastest küsimustest (4.–8. klassi õpikud), meediaküsimustest (Saarte Hääl) ja silmaringiküsimustest (Kahoot).

Foto: Autorid 7. klassi õpilased Eleanora Rebase ja Ferdinand Ait.

Ainealaste küsimuste vooru võitis Muhu Põhikool, Salme Põhikool oli teine. Meediaküsimuste vooru ja Kahooti võitis Aste Põhikool. Mälumängu üldise võidu sai Muhu Põhikool, teine oli Aste Põhikool ja kolmas Salme Põhikool.

Foto: Liis Kaal

Vikker kestis samuti 60 minutit. Võisteldi kahes vanuseklassis: 5.–6. kl ja 7.–9. kl, võistkonnas oli 2 õpilast, mõlemas vanuseklassis igast koolist 1 võistkond. Meie kooli esindas nooremas vanuseklassis Marianne Rattur ja Sandra Toompuu ning vanemas vanuseklassis Merilin Kippak ja Kätlin Õunpuu. Vikkeri teemaks oli mardi- ja kadrisandimask.

Foto: Liis Kaal

Vikkeri võitis nooremas vanuseastmes Muhu Põhikool ja vanemas vanuseastmes Lümanda Põhikool.
Koolivikker III koha sai Lümanda Põhikool, II koha sai Salme Põhikool ja I koha sai Muhu Põhikool.  
Õpilased ise nautisid kogu üritust ja tõdesid, et oli tore Kärla koolis võistlemas käia. Suur kiitus ja tänu neile kõigile. Olite väga tublid.

Foto: Liis Kaal

Aitäh Kärla Põhikoolile sündmuse korraldamise eest ja Palju Õnne Muhu Põhikoolile. Järgmisel aastal tuleb sõit Muhumaale ette võtta. 

Kõik reaktsi

Populaarsed postitused sellest blogist

Pria projekt "Lihtsad toidud õpilastele- vahepalad"

Sügisel sai kirjutatud projekt Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile, kust oli võimalus saada toetust tegevustele koolis. Kirjutasin projekti toiduvalmistamise valdkonda. Tegevuse eesmärk on, et õpilased omandaksid oskused ja teadmised, kuidas endale valmistada mõni lihtne ja tervislik toit. Planeeritud on 3 õpituba. Kõik kolm töötuba viib läbi Maria Heinsaar, kellel on oma firma Maria Küpsetised. Foto: Liis Kaal Esimese õpitoa teemaks olid lihtsad vahaepalad vahetundideks. Antud toiduvalmistamise tunnis pidi algselt osalema terve 3. klass, kuid kahjuks haigused tegid oma töö ning tollel päeval oli koolis ainult kolm 3. klassi õpilast. Lähenesime loovalt ning kaasasime 4. ja 5. klassi õpilasi ka antud kokandustundi.  Foto: Liis Kaal Juhendaja jagas kõigile retseptid laiali ning õpilased said nendega tutvuda. Valmistati juustupulkasid ja kaerahelbeküpsiseid. Esmalt pidid noored välja kaaluma kõikide toiduainete vajalikud kogused antud retseptis. Osad olid sellist asja vare

ÕPPEAASTAT LÕPETAV AKTUS JA PIKNIK

 Täna, 14. juunil toimus meie koolis õppeaastat lõpetav aktus ning pärast seda oli piknik. Aktus algas direktori sõnavõtuga, kus ta tegi lühikese ülevaate, mis õppeaastal 2022/2023 toimus ning, kuidas meil ühtse kooliperena see aasta möödus. Seejärel tänasime spordipäeva tublisi sportlaseid ning andsime üle E- viktoriini "Olen rahatark" tunnistused.  Avalasime kiitust mudilaskoorile ja lastekoorile seoses edasipääsuga XIII noorte laulupeole "Püha on maa". Autahvlile pääseb 34 õpilast, kellest 20 lõpetasid kiituskirjaga. Väga tubli saavutus! Kooli rekordi sooritasid sellel aastal Liisi Aadussoo - kuulitõuge 9,61 meetrit U14, U16; 200 meetri jooks 30,04 U14 ning 400 meetri jooks 1.06,5 U14. Sandra Aadussoo pallivise 48,30 meetrit U14. Parim õppur: 1.-3. klass Meribel Pahapill ja Tomi Pahapill, 4.-6. klass Egle Ellik ja Mikk Vallaste, 7.-9. klass Davier Anis. Parim taidleja õppeaastal 2002/23 on 4. - 9. klass - LASTEKOOR. Parim sportlane:1.- 3. klass Hanna - Loore Too

1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset õpilast

 1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset last. Õppeaasta avaaktus algas sellega, et 9. klassi õpilased tõid käekõrval aktusele esimesse klassi astujad. Oli näha, et suurtel oli uhke tunne, et just nemad on õige vanemad ning saavad toetada meie kooli kõige pisemaid. 1. klassi õpilastel oli kõik uus ning nemad olid samuti põnevil. Aimati, mis saama hakkab, aga kuid natuke oli teadmatust ka.  1. klassi särasilmad. Foto: Margus Lepik Peale hümni laulmist, sai sõna kooli direktor Kalmer Poopuu, kes tervitas kogu koolipere ning soovis kõigile head uut õppeaastat.  Direktor Kalmer Poopuu kõne pidamas. Foto: Liis Kaal Davieri esituses kuulsime kaunist Kersti Kuuse laulu "Sügise bossa". Terves saalis oli vaikus. Kõik kuulasid imelist lauluhäält.  Davier laulmas. Foto: Liis Kaal Aeg oli sealmaal, et 1. klassi õpilastele jagati kätte aabitsad. Seejärel sai sõna Salme kooli hoolekogu ja Salme osavallakogu esimees Andrus Raun. Torgu kuningriigi vardia Kaupo Vipp andis kooliteele ka