Otse põhisisu juurde

Noortekonverents Lahe Koolipäev "Kuidas oma elu juhtida?"

 Neljapäeval, 9. novembril toimus Tallinnas Alexela kontserdimajas noortekonverents Lahe Koolipäev ning sellel aasta teema oli "Kuidas oma elu juhtida?" Sellel aastal tähistas konverents on 20ndat sünnipäeva.  Konverents oli jaotataud III vaatuseks. I vaatus oli "Teekond - juhin või lasen juhtida?". Esimesena astus üles programmijuht Toomas Laigu, kes rääkis oma elu näidetel, millal tema on aru saanud, et ta ise juhib oma elu. Üks hetkedest oli see, kui ta sulges 8 aastat avatuna olnud restorani ning mida ta sellest õppis. Ta on olnud sõltuvuses kanepist ning ta avas on mõtteid, miks ta otsustas loobuda. 

Foto: Liis Kaal

Laval esines ajuteadlane Jaan Aru, kes rääkis, millal tema tegi selle valiku, et tema hakkab neuroteadlaseks. Laval astusid üles 3 Eesti noorsportlast. Neil kõigil on väga huvitav ala, millega nad tegelevad. Johanna Maria Jõgisu on viievõistleja. Jasmiin Üpraus on veemoto sportlane ning Oliver Graven tegeleb takistuskrossiga. Nad andsid ülevaate, milline on nende igapäeva elu ning milliseid teadlikke valikuid nad on pidanud oma elus tegema või teevad iga päev. Nendel on oma kindel päevarutiin, millest peetakse kinni. Nad ei kujutaks oma elu ilma spordita ette. Väga inspireerivad ja toredad noored.
Kuulutati välja Hea Eeskuju 2023. Lavale kutsuti palju erinevaid noori, kes kõik olid finalistid, et saada Heaks Eeskujuks 2023. Hea Eeskuju laureaat 2023 oli Johanna Martinson. Johanna on Gustav Adolfi Gümnaasiumi abiturient, kelle südameasjaks on keskkonnateemad. Ta on pühendunud noor, kes võtab sõna, kuidas luua rohelisemat tulevikku ja on korraldanud ka mitmeid sellekohaseid sündmuseid. Johannale laulis Jalmar Vabarna.
Fotod: Liis Kaal
Esinejate vahel astusid üles erinevad huviharidusega tegelevad organisatsioonid. Oli laulu, tantsu ja pillimängu. Teise vaatuse teema oli "Asun usalduses tundmatusse" ning kolmas vaatus "Kas tulevikku jätkub meile?" Kristian Jaaniga räägiti Eesti turvalisusest ning kriisidest. Kas me oleme kriisideks valmis, millised kriisid meid võivad tabada ning kas Eesti inimene tunneb ennast Eestis elades turvaliselt. Laval toimus demonstratsioon, kuidas terrorist tuli relv käes lavale, hakkas tulistama ning, kuidas ta kahjutuks tehti. Väga põnev ja natuke isegi ehmatav, sest midagi sellist ei osanud oodata.

Foto: Liis Kaal

Eda - Ines Etti rääkis oma valikutest elus ning kuidas ta raskustega toime tuleb. 


Foto: Liis Kaal

Kristjan Liivamägi on majandusteadlane. Tema rääkis lugusid elust enesest ehk kuidas temast on saanud jõukas inimene. Mis sammud on pidanud ta selleks tegema ning millal tuli temal see teadmine, et ei pea palgatööl käima, vaid saab ka muudmoodi.  Ta on ülesehitanud üle miljoni-eurose investeerimisportfelli ja kirjutanud rahatarkuse triloogia. 

Ringmajandusest rääkis Ann Runnel. Eestlased temast väga palju ei tea, aga naine on välismaal äärmiselt toimekas. Ann tegeleb ringmajandusega - tootejääkidega.

Üllatusesineja oli Lauri Pedaja. Tema oli meie noorte lemmik. Teda kohe jäi kuulama. Tal on oma kindel nägemus elust ning ta ei karda seda elada. Lemmikmõte temalt oli see, et inimesel võib olla rohkem, kui üks elu. Tema on elanud juba neli erinevat elu. 

Foto: Liis Kaal

Ürituse lõpetas  Hirvo Surva. Ta esines koos Rahvusooper Estonia Noormeestekooriga ning Meestekooriga.


Populaarsed postitused sellest blogist

Pria projekt "Lihtsad toidud õpilastele- vahepalad"

Sügisel sai kirjutatud projekt Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile, kust oli võimalus saada toetust tegevustele koolis. Kirjutasin projekti toiduvalmistamise valdkonda. Tegevuse eesmärk on, et õpilased omandaksid oskused ja teadmised, kuidas endale valmistada mõni lihtne ja tervislik toit. Planeeritud on 3 õpituba. Kõik kolm töötuba viib läbi Maria Heinsaar, kellel on oma firma Maria Küpsetised. Foto: Liis Kaal Esimese õpitoa teemaks olid lihtsad vahaepalad vahetundideks. Antud toiduvalmistamise tunnis pidi algselt osalema terve 3. klass, kuid kahjuks haigused tegid oma töö ning tollel päeval oli koolis ainult kolm 3. klassi õpilast. Lähenesime loovalt ning kaasasime 4. ja 5. klassi õpilasi ka antud kokandustundi.  Foto: Liis Kaal Juhendaja jagas kõigile retseptid laiali ning õpilased said nendega tutvuda. Valmistati juustupulkasid ja kaerahelbeküpsiseid. Esmalt pidid noored välja kaaluma kõikide toiduainete vajalikud kogused antud retseptis. Osad olid sellist asja vare

ÕPPEAASTAT LÕPETAV AKTUS JA PIKNIK

 Täna, 14. juunil toimus meie koolis õppeaastat lõpetav aktus ning pärast seda oli piknik. Aktus algas direktori sõnavõtuga, kus ta tegi lühikese ülevaate, mis õppeaastal 2022/2023 toimus ning, kuidas meil ühtse kooliperena see aasta möödus. Seejärel tänasime spordipäeva tublisi sportlaseid ning andsime üle E- viktoriini "Olen rahatark" tunnistused.  Avalasime kiitust mudilaskoorile ja lastekoorile seoses edasipääsuga XIII noorte laulupeole "Püha on maa". Autahvlile pääseb 34 õpilast, kellest 20 lõpetasid kiituskirjaga. Väga tubli saavutus! Kooli rekordi sooritasid sellel aastal Liisi Aadussoo - kuulitõuge 9,61 meetrit U14, U16; 200 meetri jooks 30,04 U14 ning 400 meetri jooks 1.06,5 U14. Sandra Aadussoo pallivise 48,30 meetrit U14. Parim õppur: 1.-3. klass Meribel Pahapill ja Tomi Pahapill, 4.-6. klass Egle Ellik ja Mikk Vallaste, 7.-9. klass Davier Anis. Parim taidleja õppeaastal 2002/23 on 4. - 9. klass - LASTEKOOR. Parim sportlane:1.- 3. klass Hanna - Loore Too

1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset õpilast

 1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset last. Õppeaasta avaaktus algas sellega, et 9. klassi õpilased tõid käekõrval aktusele esimesse klassi astujad. Oli näha, et suurtel oli uhke tunne, et just nemad on õige vanemad ning saavad toetada meie kooli kõige pisemaid. 1. klassi õpilastel oli kõik uus ning nemad olid samuti põnevil. Aimati, mis saama hakkab, aga kuid natuke oli teadmatust ka.  1. klassi särasilmad. Foto: Margus Lepik Peale hümni laulmist, sai sõna kooli direktor Kalmer Poopuu, kes tervitas kogu koolipere ning soovis kõigile head uut õppeaastat.  Direktor Kalmer Poopuu kõne pidamas. Foto: Liis Kaal Davieri esituses kuulsime kaunist Kersti Kuuse laulu "Sügise bossa". Terves saalis oli vaikus. Kõik kuulasid imelist lauluhäält.  Davier laulmas. Foto: Liis Kaal Aeg oli sealmaal, et 1. klassi õpilastele jagati kätte aabitsad. Seejärel sai sõna Salme kooli hoolekogu ja Salme osavallakogu esimees Andrus Raun. Torgu kuningriigi vardia Kaupo Vipp andis kooliteele ka