Otse põhisisu juurde

5. - 9. klassi õpilaste õppereis

 9. - 10. veebruaril toimus 5. - 9. klasside õppereis Lõuna - Eestisse. Alustasime oma väljasõitu reede hommikul kooli eest. Õhus oli tunda põnevust ja ärevust. Omavahel arutati, kes kuhu istub. Kui kõik see mees oli bussis, algas sõit Tehvandi poole. Bussis kostus jutuvadinat, naeru ja kilkeid. Oli ka neid noori, kes kuulasid muusikat ja lasid silma looja. Kilingi - Nõmmes tegime lõunapausi. Kokk oli lõuna kaasa pakkinud: võileib, joogijogurt, batoon, õun, banaan. 


Foto: Liis Kaal

Seejärel jätkus sõit Otepääle Tehvandi spordikeskusesse, kus toimus maailmakarika etapp kahevõistluses. Meie ees sõitis veel kaks bussi, kes suundusid ka spordivõistlust vaatama. Kõik kibelesid, et saaks ruttu raja äärde, et meie oma Eesti mehele Kristjan Ilvesele kaasa elada. Buss pani meid Tehvandi juures maha ning suundusime koos õpetaja Andrega pileteid lunastama. Käepaelad ruttu ümber käe ja tribüünile. 

Foto: Liis Kaal

Kristjan Ilves saavutas mass-start suusatamises (4 x 2,4 km) 4. koha. Terve tribüün rõkkas, kui ta mööda sõitis. Vaatasime ka naiste mass-starti suusatamises (2x2,5 km). Kõigile elati kaasa ning näidati oma toetust. 

Foto: Liis Kaal

Suusatamine vaadatud, jalutasime 1,5 kilomeetrit, et jõuda suusahüppemäe juurde. Kõigil hakkas juba vaikselt külm, aga põnevus oli hinges. Kõik tahtsid näha mitmendaks ta jääb. Ootamine tundus nii pikk, aga kui ta lõpuks mäest alla hüppas, siis kõigil oli hing kinni ja kui Kristjan maandus rahvas hüppas ja kargas rõõmust. Ta saavutas sellel päeval üldkokkuvõttes 2. koha. See oli ainulaadne võimalus sütitada noori spordipisikuga ning andis neile võimaluse näha maailma parimaid kahevõistlejaid Otepääl startimas.

Kuna kõigil oli juba külm, siis otsustasime, et naiste hüppeid me vaatama ei jää, vaid hakkame Kambja poole liikuma. Ööbisime Kambja Spordihoones. Õpilased said suurde saali oma asjad ära viia ja valida, kus nende klass magab. Siis suundusime Haava Kõrtsi õhtusööki sööma. Toit oli väga maitsev. 

Foto: Liis Kaal

Õhtune poetiir ja tagasi spordihoonesse. Õpilased leidsid endale tegevust: kes mängis palli, kes kaarte, kes ajas niisama juttu. Hommikul ärkamisega ei olnud kellelgi probleeme. Hommikusööki sõima taas Haava Kõrtsis. Noored said ise valida, mida nad tahtsid süüa: putru, hommikuhelbeid või võileiba. Kõhud täis hakkasime tartu poole liikuma. 5. - 7. klass külastas AHHAA Teaduskeskust. 8. ja 9. klass käisid Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. 

Foto: Liis Kaal

Alguses kohe räägiti meile AHHAA keskuse reeglitest ning anti juhised, kus kuidas tuleb käituda. Õpilastel oli 2 tundi aega, et uudistada ja katsetada erinevaid tegevusi. 

Foto: Liis Kaal

Foto: Liis Kaal

Foto: Liis Kaal

Ennem tagasisõitu sõime veel lõunat ning siis oligi aeg koju tagasi tulema hakata. Bussisõit läks väga ruttu. Jõudsime isegi tund aega varasema praami peale. Tundus, et noortele meeldis ja nad jäid rahule.

Populaarsed postitused sellest blogist

Algklasside õpetaja – Mahe Metsalu

Käesolev õppeaasta on toonud meie kooli uue algklasside õpetaja – Mahe Metsalu. Foto: Margus Lepik   Uurisime, kuidas on möödunud kaks kuud õpetajana ja millega ta vabal ajal tegeleb. Miks ja millal tegid otsuse tulla tööle Salme Põhikooli? Otsuse tulla Salme Põhikooli tegin selle aasta kevadel. Miks? Miks ka mitte? Olen olnud kunagi Tallinnas õpetaja ja pean ütlema, et mulle meeldis. Tänaseks on mu enda lapsed juba nii suured, et võib tegeleda teiste lastega. Salme on minu kodukohale lähim kool. Kuidas oled kooliellu sisse elanud? Kooliellu olen sisse elanud hästi. Väga suureks abiks on olnud mentori ja teiste õpetajate poolne tugi.  Kus on sinu juured? Millised koolid oled lõpetanud? Minu juured on Sõrves, Läbara külas. Olen lõpetanud Kuressaare Gümnaasiumi, Eesti Mereakadeemia ja Tartu Ülikooli. Mida põnevat mäletad oma kooliajast? Kooliajast on nii mõndagi põnevat mäletada. Käisin koolis ajal, mil ENSV-st sai Eesti Vabariik. Oli segane, kuid samas huvitav ja hariv aeg....

Vene keele õpetaja – Grigori Tihhonov

Käesolev õppeaasta on toonud meie kooli uue vene keele õpetaja – Grigori Tihhonov. Uurisime, kuidas on möödunud kaks kuud õpetajana ja millega ta vabal ajal tegeleb. Foto: Margus Lepik Miks ja millal tegid otsuse tulla tööle Salme Põhikooli? Kuna arvasin, et laste õpetamine võiks olla põnev, väljakutsuv ja huvitav, siis kandideerisin vene keele õpetaja ametikohale, kui selline võimalus avanes. Kuidas oled kooliellu sisse elanud? Olen vaikselt õpetaja-ametiga juba harjunud, kuigi õpetamine on osutunud palju rohkem väljakutsuvaks, kui alguses arvasin. Tunnen ennast koolis juba väga mugavalt - kollektiiv on tore ja lahke, digivahendid on tasemel ning maja on mugav ja kodune. Siiani on aga suurimaks raskuseks hommikul vara ülestõusmine. Kus on sinu juured? Millised koolid oled lõpetanud? Olen sündinud ja üles kasvanud Venemaal. Olen seal lõpetanud I Inglise Kooli ning Peterburi Riigiülikooli. Mida põnevat mäletad oma kooliajast? Kooliaega meenutavad mulle kindlasti lollused.  Millega t...

Eesti Vabariigi 107. aastapäevale pühendatud aktus

 Täna tähistasime koolis Eesti Vabariigi 107. aastapäeva piduliku aktusega. See on aastas see aeg, kus alati mõtled, kui kallis on mulle kodumaa, isamaa. Aktus algas Eesti hümni laulmisega. Aktust teadustasid 8. klassi õpilased Liisi Aadussoo ja Kätlin Õunpuu.  Foto: Liis Kaal Kooli direktor Kalmer Poopuu pidas kõne. Foto: Liis Kaal Väljas on veebruar täna ja orgudes ruskavad pajud. Niikaua taevasse vaata, kui lumed on sadanud alla. Lumed on vaiksed ja kerged all taeva, kus õõtsuvad hõõguvad tähed.  1. klassi esituses kuulsime  “Lumepalli laulu”. Foto: Liis Kaal Tänase tähtsa päeva puhul oli meile  külla tulnud Salme kooli vilistlane Geidi Merivald. Geidi rääkis noortele, et kooliajal tasub võimalik aktiivne olla ja katsetada uusi asju. Samuti ta avas sotsiaalmeedia spetsialist ametit. Foto: Liis Kaal 2. klassi esituses kuulsime laulu “Radi-ridi ralla”. Foto: Liis Kaal Tahaks olla laps, kes liivakastis liivast ehitab maailma, veel ilusama sellest, mida näeb. Lap...