Otse põhisisu juurde

INSPOpäev Lümandas

Reedel, 26. jaanuaril toimus Lümandas INSPOpäev. See oli Lümanda kooli poolt korraldatud üritus noorte jaoks, et tõsta nende motivatsiooni. Osalesid Lümanda, Salme, Mustjala ja Kärla kooli õpilased. Lümanda huvijuht Liise tervitas meid kõiki ning andis ülevaate päevakavast. 

Esimese asjana pidid noored koolide kaupa eesnime tähejärgi ennast tähestiku järjekorda panema. Sellega saadi kiiresti hakkama ning seejärel jagati grupp kaheks. 

Foto: Liis Kaal

Esimene grupp hakkas vastama Maailmakohviku stiilis teenuskeskuste juhtide käest saadud küsimustele. Arutleti selle üle, kuidas saada noored liikuma. Noored pakkusid välja, et kooldes võiks olla rohkem huviringe, võiks toimuda erinevate spordialadega tutvumispäevad ning võistlustel võiksid olla noori motiveerivad auhinnad.

Foto: Liis Kaal
 
Õpilased arutlesid veel maaelu plusside ja miinuste üle. Plussideks peeti, et maal on vaikne ja rahulik. Õpilastele meeldis ka see, et kool on kodu lähedal, klassid on väiksemad ning õpilased saavad õpetajalt rohkem individuaalset tähelepanu. Plussina toodi enim ka välja, et kokkuhoidev kogukond on ka see, mis maal elamise juures meeldib. Miinusena toodi välja, et töökohad asuvad kaugel. Ühistransport Kuressaarega on kehva. Õpilasi koolides jääb vähemaks ning koole pannakse kinni. 

Foto: Liis Kaal

Noored avaldasid arvamust milline on kool, kus neile meeldiks. Neile meeldiks kool, kus oleks pikemad vahetunnid, kodutöid ei jäetaks, kool oleks kodule lähemal, õpetajad oleksid abivalmis ja toetavad. Samuti toodi välja, et noortele meeldiks, kui tunnid oleksid atraktiivsemad - rohkem katseid ja praktilisi tegevusi, mängulisi õppeviise. Koolis peaks olema hea toit ning koolikiusamist ei tohiks olla. Õpilased sooviksid ka rohkem valikuvabadust.

Samuti avaldasid noore arvamust, millistest üritustest- sündmustest nad tahaksid osa võtta. Kuulsad inimesed võiksid rääkimas ja inspireerimas käia. Noortele meeldiksid väljasõidud, ekskursioonid ning nad tõid ka välja, et üritused/esinejad võiksid tulla ka väiksematesse kohtadesse. 

Teine grupp samal ajal oli VAT teatri läbiviidavas töötoas, kus tehti lõbusaid harjutusi ning grupimänge, mis lasid loovuse ja fantaasia lendu. Ühe ülesandena pidid noored pisikestes gruppides moodustama maailmakuulsaid ehitse ja teised pidid ära arvama, mis ehitise keegi oma kehadega tegi. Tehti Eiffeli torni, Colosseumi, Valget maja jne. 

Foto: Liis Kaal

Seejärel pidid nad üheskoos moodustama tervikliku pildi, kus iga noor mängid kedagi/või midagi. Pilt algas sellega, et oli üks konn, siis tekkis tiik, veel konnasid, kurg, vesiroosid ja nii see pilt aina kasvas ja kasvas.

Foto: Liis Kaal

Noortele meeldis selline teistsugune päev, kus nad said teiste koolide õpilastega koos põnevaid ja huvitavaid tegevusi teha. Aitäh Lümanda koolile, et te meid kutsusite.

Populaarsed postitused sellest blogist

Salme kooli jõulupidu 2023

Kolmapäeval, 20. detsembril toimus Salme koolipere jõulupidu Salme rahvamajas. Jõulupeo korraldasid 36. lend. Sellel aastal oli jõulupeo teema kahe-, kolmekümnendad aastad Eestis ja laias maailmas. Iga klass sai endale valida teema sellest ajast ning sellest   inspireeritult teha jõulukontserdile etteaste.  Üheskoos heitsime pilgu sellele, mis  võis meie  arvates  sada aastat tagasi toimuda.  9. klass avas jõulukontserdi lauluga "Let it snow".  Foto: Liis Kaal Jõulud algavad ettevalmistustega: 21. detsembriks, toomapäevaks kraamitakse tube. Turult tuuakse  head ja paremat,  mamslid käivad ringi, turukorvis rasvased haned, oad, herned, õunad. 1. klass rääkis meile jõulude traditsioonidest ning sellest, kes on Tahma - Toomas. Foto: Liis Kaal  Jõulumeeleolu lõi 3. klass oma tantsu ja lauluga. Foto: Liis Kaal Esimene jõulukaart olevat välja antud 1843. aastal Inglismaal. Sellel  ühevärvilisel  kaardil kujutati perekonda jõululaua ümber istumas. Eestissegi jõudis  jõulukaartide s

ÕPPEAASTAT LÕPETAV AKTUS JA PIKNIK

 Täna, 14. juunil toimus meie koolis õppeaastat lõpetav aktus ning pärast seda oli piknik. Aktus algas direktori sõnavõtuga, kus ta tegi lühikese ülevaate, mis õppeaastal 2022/2023 toimus ning, kuidas meil ühtse kooliperena see aasta möödus. Seejärel tänasime spordipäeva tublisi sportlaseid ning andsime üle E- viktoriini "Olen rahatark" tunnistused.  Avalasime kiitust mudilaskoorile ja lastekoorile seoses edasipääsuga XIII noorte laulupeole "Püha on maa". Autahvlile pääseb 34 õpilast, kellest 20 lõpetasid kiituskirjaga. Väga tubli saavutus! Kooli rekordi sooritasid sellel aastal Liisi Aadussoo - kuulitõuge 9,61 meetrit U14, U16; 200 meetri jooks 30,04 U14 ning 400 meetri jooks 1.06,5 U14. Sandra Aadussoo pallivise 48,30 meetrit U14. Parim õppur: 1.-3. klass Meribel Pahapill ja Tomi Pahapill, 4.-6. klass Egle Ellik ja Mikk Vallaste, 7.-9. klass Davier Anis. Parim taidleja õppeaastal 2002/23 on 4. - 9. klass - LASTEKOOR. Parim sportlane:1.- 3. klass Hanna - Loore Too

1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset õpilast

 1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset last. Õppeaasta avaaktus algas sellega, et 9. klassi õpilased tõid käekõrval aktusele esimesse klassi astujad. Oli näha, et suurtel oli uhke tunne, et just nemad on õige vanemad ning saavad toetada meie kooli kõige pisemaid. 1. klassi õpilastel oli kõik uus ning nemad olid samuti põnevil. Aimati, mis saama hakkab, aga kuid natuke oli teadmatust ka.  1. klassi särasilmad. Foto: Margus Lepik Peale hümni laulmist, sai sõna kooli direktor Kalmer Poopuu, kes tervitas kogu koolipere ning soovis kõigile head uut õppeaastat.  Direktor Kalmer Poopuu kõne pidamas. Foto: Liis Kaal Davieri esituses kuulsime kaunist Kersti Kuuse laulu "Sügise bossa". Terves saalis oli vaikus. Kõik kuulasid imelist lauluhäält.  Davier laulmas. Foto: Liis Kaal Aeg oli sealmaal, et 1. klassi õpilastele jagati kätte aabitsad. Seejärel sai sõna Salme kooli hoolekogu ja Salme osavallakogu esimees Andrus Raun. Torgu kuningriigi vardia Kaupo Vipp andis kooliteele ka