Otse põhisisu juurde

Ettevõtte külastus: Piimatööstus MO SAAREMAA

 Neljapäeval, 6. juunil toimus toimus PRIA Koolikava kaasnevate haridusmeetmete projekti ettevõtte külastus. 1. ja 2. klassi õpilased külastasid  Saaremaa Piimatööstust MO SAAREMAA. Meid jagati kahte gruppi. Kõige pealt tuli käed ära pesta ja desinfitseerida ning siis panime endale mütsid pähe, et juuksekarvad ei satuks toidu sisse.

Foto: Liis Kaal

Esimeses töötoas oli võimalik päris lehmapiima ja koort maitsta. 

Foto: Liis Kaal

Seejärel hakkasime vana võimasinaga või tegema. Koor valati masinasse ja kõik lapsed said kordamööda vändata. 

Fotod: Liis Kaal

Aegajalt piilusime kaane alla, kas koorest on saanud vahukoor. Õpilased said lusikaga maitsta nende enda tehtud vahukoort.


Foto: Liis Kaal


Lapsed väntasid niikaua kuni hakkas petti eralduma ning hakkas või tekkima. Kui või oli valmis, siis sai iga laps natuke võid kausi sisse. Neile anti soolakristalle ja purustatud küüslauku või maitsestamiseks.
 
Foto: Liis Kaal

Nüüd sai igaüks oma võid leiva peale määrida ja maitsta, mis maitsega tema või tuli. Lapsed sõid ja kiitsid. Igaüks sai oma tehtud või karbiga koju kaasa.

Foto: Liis Kaal

Teises töötoas räägiti, kes on kvaliteedijuht ja mis on tema tööülesanded. Samuti vaatasime Piimatööstust tutvustavat videot. Oli huvitav ja põnev näha, kuidas Saaremaa Piimatööstus on kasvanud ja arenenud aja jooksul. 

MO Saaremaa kuulub tervenisti meite saarte farmeritele ja nende peredele. Neile, kes hoolivad loomadest, loodusest ja puhtast mekist. Puutumata looduse, ainulaadse taimestikuga niitude ja pikema suve mekist. Nad teevad kõik selleks, et väärindada saartelt kogutud piima ja tagada keskkonnasõbralik piimatootmine- ja töötlemine Läänemere ühel suuremal saarel.


Saaremaa Piimatööstuse ülesandeks on saarte piima kokkuost ning sellest juustu, või ja piimatoodete valmistamine. Meie tooteportfellist leiad Eesti kõige armastatuma või, eksklusiivse Old Saare juustu ning ehedat loodust õhkava mahepiima.


Noored said teada, mis tooteid Saaremaa Piimatööstus toodab ning neil oli võimalus osasi isegi maitsta. Nad sai maitsta Leet juustu, kadakajuutsu ja Mo Saaremaa Red Cheddar juustu. Mõnele meeldis üks juust, teisele teine. Lisaks juustule toodetakse piima, kiselle, võid, sulatatud juustu. hapendatud jooke, kohupiima jne. Lapsed said maitsta jõhvika-, mustika-, ja mustsõstrakiselli ning jällegi oli igal lapsel oma lemmik.

Oli väga huvitav ja põnev päeva. Aitäh Saaremaa Piimatööstus MO SAAREMAA nii toreda päeva eest.

Projekti rahastab PÕLLUMAJANDUS REGISTRITE JA INFORMATSIOONI AMET. 

Populaarsed postitused sellest blogist

Salme kooli jõulupidu 2023

Kolmapäeval, 20. detsembril toimus Salme koolipere jõulupidu Salme rahvamajas. Jõulupeo korraldasid 36. lend. Sellel aastal oli jõulupeo teema kahe-, kolmekümnendad aastad Eestis ja laias maailmas. Iga klass sai endale valida teema sellest ajast ning sellest   inspireeritult teha jõulukontserdile etteaste.  Üheskoos heitsime pilgu sellele, mis  võis meie  arvates  sada aastat tagasi toimuda.  9. klass avas jõulukontserdi lauluga "Let it snow".  Foto: Liis Kaal Jõulud algavad ettevalmistustega: 21. detsembriks, toomapäevaks kraamitakse tube. Turult tuuakse  head ja paremat,  mamslid käivad ringi, turukorvis rasvased haned, oad, herned, õunad. 1. klass rääkis meile jõulude traditsioonidest ning sellest, kes on Tahma - Toomas. Foto: Liis Kaal  Jõulumeeleolu lõi 3. klass oma tantsu ja lauluga. Foto: Liis Kaal Esimene jõulukaart olevat välja antud 1843. aastal Inglismaal. Sellel  ühevärvilisel  kaardil kujutati perekonda jõululaua ümber istumas. Eestissegi jõudis  jõulukaartide s

1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset õpilast

 1. septembril alustas kooliteed 12 särasilmset last. Õppeaasta avaaktus algas sellega, et 9. klassi õpilased tõid käekõrval aktusele esimesse klassi astujad. Oli näha, et suurtel oli uhke tunne, et just nemad on õige vanemad ning saavad toetada meie kooli kõige pisemaid. 1. klassi õpilastel oli kõik uus ning nemad olid samuti põnevil. Aimati, mis saama hakkab, aga kuid natuke oli teadmatust ka.  1. klassi särasilmad. Foto: Margus Lepik Peale hümni laulmist, sai sõna kooli direktor Kalmer Poopuu, kes tervitas kogu koolipere ning soovis kõigile head uut õppeaastat.  Direktor Kalmer Poopuu kõne pidamas. Foto: Liis Kaal Davieri esituses kuulsime kaunist Kersti Kuuse laulu "Sügise bossa". Terves saalis oli vaikus. Kõik kuulasid imelist lauluhäält.  Davier laulmas. Foto: Liis Kaal Aeg oli sealmaal, et 1. klassi õpilastele jagati kätte aabitsad. Seejärel sai sõna Salme kooli hoolekogu ja Salme osavallakogu esimees Andrus Raun. Torgu kuningriigi vardia Kaupo Vipp andis kooliteele ka

SÜGISENE Spordipäev 2023

Spordipäev toimus täna, 28. septembril kella 8.00 - 12.30 ni. Kell 8.00 toimus II korruse fuajees loeng 1. - 9. klassi õpilastele. Loengut viis läbi Mario Väin, kes tegeleb judoga. Pärast seda hakkasid sportlikud tegevused 1. - 4. klassi õpilastele ning 5. - 8. klassi õpilastele toimuvad 40 minutilised trennid. Mario Väin judost rääkimas. Foto: Liis Kaal 1. - 4. klass läbis sportlike ja liikuvaid tegevuspunkte koolimajas sees ja koolimaja ümbruses. Õpilased jagati gruppidesse nii, et igas grupis oli 5 - 6 õpilast ning grupijuhiks olid õpetajad või 9. klassi õpilased. Foto: Liis Kaal Foto: Liis Kaal Kokku oli 12 erinevat tegevuspunkti, mis tuli neil ühtse grupina läbida. Tegevuspunktides olid erinevad õpetajad või 9. klassi õpilased, kes andsid eile juhised, mis selles punktis tegema peab.  Ühes punktis oli aega 10 minutit ning umbes 4 minutit oli aega, et ühest punktist teise liikuda. Grupijuhid vaatasid, et kogu nende grupp liiguks koos ning teeksid sportlike mänge ja tegevusi kaa