Otse põhisisu juurde

I trimestri viimane koolipäev

 Reedel, 29. novembril oli I trimestri viimane koolipäev. See on saanud traditsiooniks, et sellel päeval ainetunde ei toimu, kuid päev on sisustatud erinevate tegevustega.

Foto: Liis Kaal

Päev algas kell 8.00 Helkuriga sõbraks üritusega, mille raames kontrollisime ja jagasime helkureid. Sellele järgnes Vunkiga kooli jalutuskäik Tehumardi risti ja tagasi. Tehumardi bussipeatuses kaunistasime ära ühe männi helkuritega, et neil, kellel ei ole helkurit saavad selle sealt võtta. Seejärel jalutasime tagasi kooli juurde, kus kaunistasime kooli ees ära helkurpuu. 

Foto: Liis Kaal

Ülejäänud päeva liikusid õpilased kooliastmete kaupa ühest tegevusest teise. Toimus mälumäng, kus kõik selle kooliastme õpetajad olid koostanud küsimused I trimestril õpitu kohta. Moodustati segavõistkonnad ning selgusid parimad.

Foto: Liis Kaal

Teise töötoana toimus Sova chat loeng, mida viis läbi SOS Lasteküla Eesti Ühingu ennetustöö koordinaator Sirli Arro.  Ta andis ülevaate, mis asutus on SOS Lasteküla Eesti Ühing ja millega tegeleb. Ta arutles noortega, mis on vaimne tervis ja kuidas igaüks seda hoida saab. Noortele tutvustati SOVA chati. 

Sova chat on virtuaalne suhtluskeskkond lastele vanuses 7 kuni 16 aastat. Sova vestluses saad anonüümselt ja konfidentsiaalselt arutada sind vaevavaid küsimusi või teemasid. Chatis suhtlevad sinuga SOS Lasteküla nõustajad ja vabatahtlikud. Me hoolime sinust ja sinu muredest. 

Sova chat on avatud iga päev kell 14.00–22.00. Pärast sulgemisaega pole järjekorras ootamine kahjuks võimalik ja pärast kella 22.00 me uusi kliente ei võta. Uuesti saab end järjekorda panna kell 14.00, kui chat avaneb.

Chatis saad kirjutada kõigist sind vaevavatest probleemidest ja teemadest, kuid eeskätt on meie eesmärgiks aidata lapsi, kes tunnevad end ebaturvaliselt või ohustatuna. Me kuulame ja toetame ning vajaduse korral anname nõu, kuidas edasi toimida.

Jutuajamised on vahel üsna intensiivsed ja seepärast võib vestlusaja lõppemine kurvaks teha. Me tahame anda võrdselt aega kõigile, kes vestlema tulevad. Võid alati uuesti vestlema tulla (SOS Lasteküla Eesti Ühing, 05.12.2024).

Foto: Liis Kaal

Kolmas tegevus toimus võimlas, kus igale kooliastmele oli oma sportlik mäng. I kooliaste mängis pallikulli ja tegi teatevõistluseid. II kooliaste mängis rahvastepalli ning III kooliaste mängis ka pallimängu. 

Peale tegevusi oli aktus, kus tunnustati I trimestri parimaid õpilasi. Autahvlile kantakse kokku 31 õpilast.  I trimestril õppis ainult viitele 11 õpilast, kelleks on Rasmus Kark, Orm Parrest, Laura Lota Peirumaa, Mattias Lumi, Natali Tamm, Kaisa Aadussoo, Elisabet Jakovlev, Tomi Pahapill, Egle Ellik, Marianne Rattur ja Sandra Aadussoo.

Te kõik olete väga tublid!


Populaarsed postitused sellest blogist

Algklasside õpetaja – Mahe Metsalu

Käesolev õppeaasta on toonud meie kooli uue algklasside õpetaja – Mahe Metsalu. Foto: Margus Lepik   Uurisime, kuidas on möödunud kaks kuud õpetajana ja millega ta vabal ajal tegeleb. Miks ja millal tegid otsuse tulla tööle Salme Põhikooli? Otsuse tulla Salme Põhikooli tegin selle aasta kevadel. Miks? Miks ka mitte? Olen olnud kunagi Tallinnas õpetaja ja pean ütlema, et mulle meeldis. Tänaseks on mu enda lapsed juba nii suured, et võib tegeleda teiste lastega. Salme on minu kodukohale lähim kool. Kuidas oled kooliellu sisse elanud? Kooliellu olen sisse elanud hästi. Väga suureks abiks on olnud mentori ja teiste õpetajate poolne tugi.  Kus on sinu juured? Millised koolid oled lõpetanud? Minu juured on Sõrves, Läbara külas. Olen lõpetanud Kuressaare Gümnaasiumi, Eesti Mereakadeemia ja Tartu Ülikooli. Mida põnevat mäletad oma kooliajast? Kooliajast on nii mõndagi põnevat mäletada. Käisin koolis ajal, mil ENSV-st sai Eesti Vabariik. Oli segane, kuid samas huvitav ja hariv aeg....

Vene keele õpetaja – Grigori Tihhonov

Käesolev õppeaasta on toonud meie kooli uue vene keele õpetaja – Grigori Tihhonov. Uurisime, kuidas on möödunud kaks kuud õpetajana ja millega ta vabal ajal tegeleb. Foto: Margus Lepik Miks ja millal tegid otsuse tulla tööle Salme Põhikooli? Kuna arvasin, et laste õpetamine võiks olla põnev, väljakutsuv ja huvitav, siis kandideerisin vene keele õpetaja ametikohale, kui selline võimalus avanes. Kuidas oled kooliellu sisse elanud? Olen vaikselt õpetaja-ametiga juba harjunud, kuigi õpetamine on osutunud palju rohkem väljakutsuvaks, kui alguses arvasin. Tunnen ennast koolis juba väga mugavalt - kollektiiv on tore ja lahke, digivahendid on tasemel ning maja on mugav ja kodune. Siiani on aga suurimaks raskuseks hommikul vara ülestõusmine. Kus on sinu juured? Millised koolid oled lõpetanud? Olen sündinud ja üles kasvanud Venemaal. Olen seal lõpetanud I Inglise Kooli ning Peterburi Riigiülikooli. Mida põnevat mäletad oma kooliajast? Kooliaega meenutavad mulle kindlasti lollused.  Millega t...

Eesti Vabariigi 107. aastapäevale pühendatud aktus

 Täna tähistasime koolis Eesti Vabariigi 107. aastapäeva piduliku aktusega. See on aastas see aeg, kus alati mõtled, kui kallis on mulle kodumaa, isamaa. Aktus algas Eesti hümni laulmisega. Aktust teadustasid 8. klassi õpilased Liisi Aadussoo ja Kätlin Õunpuu.  Foto: Liis Kaal Kooli direktor Kalmer Poopuu pidas kõne. Foto: Liis Kaal Väljas on veebruar täna ja orgudes ruskavad pajud. Niikaua taevasse vaata, kui lumed on sadanud alla. Lumed on vaiksed ja kerged all taeva, kus õõtsuvad hõõguvad tähed.  1. klassi esituses kuulsime  “Lumepalli laulu”. Foto: Liis Kaal Tänase tähtsa päeva puhul oli meile  külla tulnud Salme kooli vilistlane Geidi Merivald. Geidi rääkis noortele, et kooliajal tasub võimalik aktiivne olla ja katsetada uusi asju. Samuti ta avas sotsiaalmeedia spetsialist ametit. Foto: Liis Kaal 2. klassi esituses kuulsime laulu “Radi-ridi ralla”. Foto: Liis Kaal Tahaks olla laps, kes liivakastis liivast ehitab maailma, veel ilusama sellest, mida näeb. Lap...